Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11097195



*

nr 1109 7195


Erik Ekroth

(1883-1954), Sverige


Etsningar, 5 st, Erik Ekroth, Stockholmsmotiv, motivet: 13x21 - 30x19


Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 maj 2017
kl 19:34:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/5 19:27:00 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Erik Ekroth

Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.

Läs mer om Erik Ekroth
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr