KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11097195
*
nr 1109 7195
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 5 st, Erik Ekroth, Stockholmsmotiv, motivet: 13x21 - 30x19
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:34:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 19:27:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:56
*
Erik Ekroth
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
nr 1109 7195
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 5 st, Erik Ekroth, Stockholmsmotiv, motivet: 13x21 - 30x19
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 19:27:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:56